O PROJEKCIE AKTUALNOŚCI CEL PROJEKTU DZIAŁANIA PLAN ZAJĘĆ

Dnia 29 marca 2011 r. uczestnicy projektu "Akademia dobrych praktyk w Ekonomiku” wraz z opiekunami uczestniczyli w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. w Swarzędzu.

Od 2000 roku Panopa aktywnie działa na rynku w Poznaniu i świadczy szeroki zakres usług za pomocą zasady Kanban na rzecz  firmy Volkswagen Poznań Sp. z o.o. i firmy 12 First Tier Supplier.

Do podstawowych zadań w zakresie produkcji VW Caddy i T5 należy zarządzanie magazynami, komisjonowanie/sekwencjonowanie, montaż wstępny, transport wahadłowy do zakładu VW, kompleksowa obsługa i zaopatrywanie linii Volkswagena i jego dostawców w terenie, zestawienie koszyka towarowego i zarządzanie pustymi pojemnikami.

Panopa zarządza całkowitą powierzchnią 130.000 m2, z czego 35.000 m2 to samodzielne centrum logistyczne Panopy. Pozostałe powierzchnie znajdują się w zakładach Volkswagena i w Parku Dostawców.

W drodze powrotnej do Zielonej Góry, uczestnicy wyjazdu udali się na obiad do Restauracji „Delicjiusz” w miejscowości Trzebaw. 

Wyjazd i zwiedzanie przedsiębiorstwa był dla uczniów kolejną okazją zapoznania się z praktyczną stroną przyszłego zawodu.

____________________________________________________________________________________________________

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników:

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________________________________________________
ZSEk. 2010-2011