O PROJEKCIE AKTUALNOŚCI CEL PROJEKTU DZIAŁANIA PLAN ZAJĘĆ

 

18 listopada 2010 r. uczestnicy projektu "Akademia dobrych praktyk w Ekonomiku" wraz z opiekunami wzięli udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji "Logistyka w Sporcie", która odbyła się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Konferencję zainaugurował Kanclerz WSL - Ireneusz Fechner. Następnie przedstawiciel Automobilklubu Wielkopolska opowiedział o organizacji imprez masowych na Torze Poznań.

Absolwent WSL - Artur Olejniczak, opowiedział o logistyce w Formule 1. Pokazał m.in. ile zakrętów podczas sezonu robią kierowcy F1 oraz ile opon potrzeba na jeden sezon.

Martin Kubas z sekcji Rugby K.S. Posnania Poznań zapoznał słuchaczy z zasadami gry w rugby oraz opowiedział o urazowości w tym sporcie. Z kolei o futbolu amerykańskim opowiedział trener Czerwonych Byków z Poznania - Adrian Majchrzak. Można było zobaczyć, jak wygląda strój zawodnika oraz dowiedzieć się, że mecz trwa aż 3,5 godziny, oraz że za każde przewinienie indywidualnego zawodnika odpowiada drużyna.

Marcin Kawka z „Wiary Lecha” przedstawił organizację wyjazdów na mecze Lecha Poznań. Zaprezentował też, jak wygląda proces przygotowania oprawy meczowej oraz jak wyglądałby stadion bez oprawy.

Kolejna prelekcja poświęcona była medycynie. Kierownik marketingu Rehasport Clinic Poznań zaprezentował logistyczne aspekty medycyny w sporcie oraz przedstawił proces powrotu do pełnej sprawności zawodnika po kontuzji.

Pokazano również, jak wygląda transport sprzętu na zawody wioślarskie, oraz jak przygotowuje się zawodnik do startu.

Po każdej prelekcji uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, na które prelegenci chętnie udzielali odpowiedzi.

Na zakończenie uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w zawodach na ergometrze wioślarskim. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.

W drodze powrotnej do Zielonej Góry uczestnicy wyjazdu zatrzymali się na obiad w zajeździe "U Michała" w miejscowości Drzymałowo.

____________________________________________________________________________________________________

Ankietowani uczestnicy wyjazdu w większości pozytywnie ocenili kolejne działanie w ramach projektu:

____________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________
ZSEk. 2010-2011